Pazarlamanın en eski iletişim kanallarından biri olan Toplu SMS, hala yaygınlığını ve önemini korumaya devam ediyor.

Yüksek okuma oranı, gönderim kolaylığı, maliyetinin az olması ile en çok tercih edilen mecralardan olan SMS’in başarıya ulaşması için doğru kurgulamak da çok önemli.

Toplu SMS Kampanyalarınızın Başarılı Olması için Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Öncelikle mesajınız kısa, net, anlaşılır ve ilgi çekici olmalıdır. Vermek istediğiniz bilgi net olarak ifade edilmelidir.

2- Harekete geçiren, aciliyet duygusu yaratarak, belli bir zaman içinde geçerli olan mesajlar daha etkilidir. Örneğin; “%20 indirim için son gün. Bu fırsatı Kaçırmayın”

3- Mesajlarınızı müşterilerinize rahatsız vermeyecek zaman aralığında gönderin. Uygun olmayan saatlerde gönderilecek mesajlar rahatsızlık verebilir.

4- Kişisel verilerin korunması kanununa uygun olarak sadece izinli listeniz ile iletişim yapın. JetMesaj’ın izinli pazarlama servisini kullanın, rehberinizi izinli hale getirin.

5- SMS’lerinizi Landing page’ler ile zenginleştirin. Link içinde vereceğiniz tüm detayları bir SMS ile müşterilerinize iletin.

Gönderim yapmadan önce sizi doğru yönlendirecek uzman ekiplerle çalışmanın ayrıcalığını tanıyın ve Türkiye’nin 1 numaralı SMS Platformu JetSMS’in deneyimli ekiplerinin uzmanlığı ile gönderimlerinizi başarıya ulaştırın.